Michał Binczak
        
Psycholog, Coach, Trener


Kilka słów o mnie: Jestem Psychologiem zarówno z wykształcenia (Absolwent Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim) jak i z zamiłowania. W życiu osobistym i zawodowym jestem zwolennikiem holistycznego podejścia do człowieka oraz psychologii humanistycznej, wg. której nadrzędnym celem człowieka jest jego rozwój i samodoskonalenie się.
W pracy zawodowej przyświeca mi hasło „synteza” – łącze w praktyce elementy psychologii poznawczej, humanistycznej, behawioralnej, z elementami filozofii wschodu, psychologii alternatywnej, aż po najnowsze zdobycze psychologii biznesu i motywacji. Wszystko to w odpowiedniej dozie, w zależności od sfery życiowej przepracowywanej z klientem.


Zawsze interesowała mnie praktyczna strona psychologii. Dlatego też, dokonując wyborów zawodowych kierowałem się chęcią zdobycia jak najszerszego doświadczenia z nią związanego oraz przekuwania teorii w praktykę. Oto niektóre z funkcji które pełniłem i działania w które się angażowałem:
 • Psycholog osób dorosłych
 • Specjalista ds. Zarządzana Zasobami Ludzkimi w międzynarodowej korporacji z branży IT (obowiązki: coaching, szkolenia, mediacje itd.)
 • Headhunter w międzynarodowej firmie rekrutującej na stanowiska specjalistyczne i wyższego szczebla
 • Coach, trener umiejętności 'miękkich' i menadżerskich
 • Prywatny doradca psychologiczny oraz doradca ds. kariery
 • Współprowadzący zajęcia relaksacyjne dla członków Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuc na Akademii Medycznej w GdańskuNiektóre z powyższych funkcji nadal pełnię. Zdobytą dzięki temu wiedzę i doświadczenie wykorzystuję obecnie jako Coach, pracując z ludźmi nad ich samodoskonaleniem się, ich problemami i umiejętnościami.

Zapraszam Cię do działu Referencji gdzie zapoznasz się z opiniami nt. mojej dotychczasowej działalności oraz do działu Kontakt.


Media:
 • Fragment wywiadu dla Polskiego Radia Dla Zagranicy (redakcja niemiecka)
  w audycji nt. znajomości internetowych: web@amour in Polen (29.09.2010)
  (Uwaga! Audycja w języku niemieckim)

 • Wywiad dla dwutygodnika 'Praca i Życie za Granicą' - pt. Bez kozetki, za to konkretnie
  - O tym, jak budować relacje pomimo dzielących kilometrów, gdzie szukać pomocy i czego spodziewać się na terapii par ('Praca i Życie za Granicą' nr.138; 01.07.2010r.)

 • Fragment wywiadu dla Polskiego Radia Dla Zagranicy (redakcja niemiecka)
  nt. Niewierności w związkach: Die Lust an der Dreisamkeit (Uwaga! Audycja
  w języku niemieckim)