Małgorzata Kołpacka
       
Psycholog, Socjoterapeuta


Kilka słów o mnie: Z wykształcenia psycholog, pedagog, socjoterapeuta. Stopień magistra uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim w specjalnościach: psychologia kliniczna, pedagogika społeczna: praca opiekuńcza i socjalna. Wiedzę z zakresu socjoterapii zdobyłam poczas dwuletniego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży.

Podejmowałam się różnych form pracy psychologicznej: zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmy i młodzieżą; pracowałam w grupami oraz indywidualnie w relacji jeden na jeden.

Specyfika mojego podjeścia do poradictwa psychologicznego najbliższa jest założeniom typowym dla nurtu psychodynamicznego, choć sięgam po metody typowe także dla innych podejść (egystencjalizm, podejście poznawczo-behawioralne czy humanistyczne). W pracy z drugim człowiekiem kieruję się przede wszystkim poszanowaniem ciebie oraz trudności, z którymi przychodzisz. W pracy chcę pomóc w zrozumieniu tego, co niezrozumiałe i oswojenia tego, co subiektywnie oceniasz jako groźne i wyniszczające.

Moimi metodami pracy z klientem są:

  • Rozmowa
  • Ćwiczenia projekcyjne
  • Testy psychologiczne


Jak dotąd współpracowałam z takimi placówkami, jak poradnie psychologiczno-pedagogiczne, MOPS, PCPR. Zajmuję się poradnictwem psychologicznym, diagnozą, prowadzeniem zajęć o charakterze psychoedukacyjnym oraz socjoterapeutycznym. Docelowo zamierzam nadal rozwijać swoje umiejętności w zakresie poradnictwa i terapii w pracy z indywidualnym klientem.

Zapraszam Cię do działu Referencji gdzie zapoznasz się z opiniami nt. mojej dotychczasowej działalności oraz do działu Kontakt.